Jak pozbyć się hemoroidów

Ból podczas wypróżniania, ślady krwi w stolcu, a do tego świąd i pieczenie w okolicach odbytu. Objawy te mogą świadczyć o hemoroidach, które należy jak najszybciej wyleczyć, aby nie doszło do jeszcze bardziej nieprzyjemnych dolegliwości.

 

Kiedy grożą nam hemoroidy?

 

W wyniku zatrzymania krwi oraz wzrostu ciśnienia w żyłach następuje powiększenie naczyń żylnych, co prowadzi do powstawania żylaków odbytu. Powiększone żyły w błonie śluzowej odbytnicy uwypuklają się i opuszczają kanał odbytu, co sprawia ból i pieczenie w okolicy odbytu. Dzieje się tak w wyniku uszkodzenia śluzówki, podrażnienia odbytu oraz powstawania zakrzepów krwi i stanu zapalnego żył.

 

Nie należy czekać do momentu wypadnięcia guzków krwawniczych, ponieważ wówczas dochodzi do powstawania szczelin oraz pęknięć w okolicach odbytu. Wynikiem tego są nasilone objawy, jak ciągłe uczucie dyskomfortu oraz utrudnione leczenie hemoroidów. We wczesnym stadium można z powodzeniem w większości przypadków zastosować zioła na hemoroidy, ale jeśli nie udamy się w porę do lekarza, to może nie obyć się bez zabiegu czy też operacji chirurgicznej.

 

Warto mieć świadomość tego, że objawy hemoroidów są bardzo dokuczliwe i krępujące, ale wyleczenie ich jest konieczne, aby móc normalnie funkcjonować. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze sięgniecie po naturalne preparaty dostępne bez recepty, które skutecznie złagodzą świąd i pieczenie okolic odbytu. Wówczas możemy uchronić się przed nasileniem dolegliwości i to bez ryzyka powikłań.

Sprawdź także : Kosmetyki na cellulit

Aby zakupić zioła na hemoroidy, najlepiej udać się do pobliskiej apteki i poprosić o radę farmaceutę. Najczęściej zaleci on nam preparaty na bazie kory dębu, oczaru wirginijskiego, kasztanowca, krwawnika, rdestu ptasiego, skrzypu polnego, szałwii, rumianku czy też korzenia prawoślazu. Wiele z tych dobroczynnych ziół zawiera preparat Procto Vitale, który podbija serca wielu osób borykających się z hemoroidami. Według opinii dostępnych w Internecie surowce wchodzące w jego skład, wykazują działanie znieczulające, antybakteryjne, osłonowe oraz redukujące stan zapalny.

 

Domowe sposoby na hemoroidy

 

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby hemoroidalnej, należy regularnie oddawać stolec, czyli nie dopuszczać do zaparć. W tym celu należy spożywać żywność nieprzetworzoną, bogatą w witaminy i sole mineralne, a także w błonnik i nierafinowane oleje. Podstawą powinno być przyjmowanie płynów, najlepiej 2,5 litra na dobę. Zaleca się całkowite usunięcie z jadłospisu wszelkich wyrobów cukierniczych oraz mącznych, a także używek typu alkohol czy papierosy. Na podrażnioną błonę śluzową w okolicy odbytu można zastosować kremy, maści oraz czopki, które bezproblemowo dostaniemy w każdej aptece. Polecane są również nasiadówki do 15 min. Warto zastosować do nich napary z kory dębu, rumianku czy też zaopatrzyć się w nadmanganian potasu.

 

Alternatywne leczenie hemoroidów

 

Obecne leczenie hemoroidów może przebiegać za pomocą leczniczego ucisku, w czasie którego stosuje się metodę Barrona. Jest to bardzo popularny zabieg, który pomaga nawet w zaawansowanym stadium choroby. Na nasadę guzka zakłada się gumową opaskę odcinającą dopływ krwi, co powoduje obumarcie guzka i jego odpadnięcie w przeciągu 7-10 dni. Sam zabieg trwa kilka minut i po jego wykonaniu można powrócić do codziennych obowiązków.

 

Ciekawą opcją jest również metoda Longo, która polega na usunięciu i zaszyciu fragmentu błony śluzowej, do czego stosuje się stapler hemoroidalny. Guzki zostają wciągnięte na swoje pierwotne miejsce, co zapobiega przed ich wypadaniu. Zabieg wymaga zastosowania znieczulenia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://ziolanahemoroidy.pl

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *