Wstydliwy problem? Koniecznie odwiedź poradnię nietrzymania moczu

poradnia nietrzymania moczu

Zdarzyło ci się niejednokrotnie nie zdążyć na czas do toalety? Podczas kichania, dźwignięcia ciężkiego przedmiotu popuścić parę kropel moczu? A może czujesz natychmiastową potrzebę oddania moczu? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, jest duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na nietrzymanie moczu. Nie martw się, nie jesteś sam. Ten wstydliwy problem dotyka coraz więcej osób.

Cierpią z jego powodu zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Choruję nie tylko osoby starsze, coraz więcej osób około 30 roku życia zmaga się z tym krępującym problemem. Dlatego nie czekaj, koniecznie odwiedź poradnię nietrzymania moczu.

Sprawdź także: Ukryte niebezpieczeństwo. Wirus HSV.

Wiele osób, które borykają się z tym wstydliwym problemem udaje, że ich on nie dotyczy. Zabezpieczają się na co dzień specjalnymi środkami higienicznymi i starają się żyć normalnie. Niestety nie zawsze się to udaje. Problem narasta, dolegliwości nie ustępują, a wręcz przeciwnie, nasilają się do tego stopnia, że wkrótce uniemożliwiają normalne funkcjonowanie a czasem nawet samotność. O ile kobiety częściej odwiedzają lekarzy dzieląc się swoimi kłopotami, to w przypadku mężczyzn, rzadko który trafia do specjalisty. Dlatego należy bezwzględnie skończyć z tym tematem tabu i otwarcie powiedzieć lekarzowi o swoich problemach.

Poradnia nietrzymania moczu to miejsce wyjątkowe. Pracują tam specjaliści, którym nieobce są tego typu problemy. Potrafią szybko postawić trafną diagnozę i wdrożyć skuteczne metody leczenia. Oczywiście potrzebna będzie odpowiednia diagnostyka. Na pewno konieczne będzie wykonanie wielu badań, w tym urodynamiki, która choć bezbolesna, nie należy do najprzyjemniejszych, ale pozwala dokładnie ocenić stan układu moczowego.

Wśród wielu skutecznych sposobów leczenia nietrzymania moczu jest fizykoterapia pęcherza moczowego i cewki. W zależności od przyczyn choroby, a także jej stopnia zaawansowania, lekarz może zaproponować odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, a także inne metody leczenia. Bardzo dobre rezultaty daje elektrostymulacja. Jest to mało inwazyjny zabieg polegający na stymulowaniu mięśni cewki i pęcherza moczowego prądem elektrycznym, o odpowiednich parametrach.

Jeśli zalecone zabiegi i leczenie farmakologiczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, konieczne będzie wykonanie zabiegu operacyjnego. Zwykle polega on na wszczepieniu specjalnej taśmy, która ma na celu wspieranie pracy układu moczowego. Efektywność tej metody jest bardzo wysoka. Praktycznie każdy pacjent poddający się zabiegowi już bezpośrednio po nim czuje wyraźną poprawę, ale w niektórych przypadkach trzeba poczekać około dwóch tygodni na znaczący efekt. Pacjent już po 6 tygodniach rekonwalescencji wraca do normalnej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *