Jak zażywać ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to zioło o wielu zastosowaniach. Najbardziej znane są jej właściwości dotyczące regeneracji wątroby, ale ta roślina potrafi o wiele więcej. W jaki sposób działa ostropest plamisty i w jaki sposób prawidłowo go zażywać?

Nasiona ostropestu plamistego zawierają sylimarynę. To ta substancja odpowiada za zdrowotną moc ostropestu. Sprawia ona, że błony komórkowe komórek wątroby nie przepuszczają związków toksycznych w tak dużym stopniu. Dzięki tej substancji wątroba ma więc szansę regenerować się szybciej. Ostropest chroni wątrobę przed szkodliwymi substancjami spożywanymi na co dzień, takimi jak choćby alkohol. Sylimaryna jest również wykorzystywana wtedy gdy organizm jest zatruty bardziej poważnie. Nasiona ostropestu warto zażywać także wtedy gdy konieczne jest długotrwałe stosowanie leków, które mogą niszczyć wątrobę. Zobacz też Jakie produkty zawierają błonnik?

W jaki sposób zażywać ostropest plamisty? Zazwyczaj ostropest kupuje się w postaci już zmielonych ziaren. Taka forma jest wygodna, ponieważ nie wymaga praktycznie niczego więcej– produkt jest właściwie gotowy do spożycia. Można dodać go na przykład do herbaty lub do jakiejkolwiek potrawy. Ostropest sam w sobie nie ma żadnego smaku, dlatego można tak postąpić. Decydując się na zażywanie nasion ostropestu należy pamiętać, by dzienna dawka nie przekraczała dwóch łyżeczek. Chociaż badania nie potwierdziły, że nadmiar tego składnika może mieć działanie uboczne, to jednak nie zaleca się zażywania większych ilości tego leczniczego środka. Według niektórych źródeł, kuracja ostropestem powinna przynieść efekty już po czternastu dniach. Jednak pełną skuteczność uzyskuje się dopiero po trzydziestu dniach. Więcej o oczyszczaniu http://oczyszczanie-jelit.net.pl/produkty-oczyszczajace-organizm/

Oprócz samego ostropestu można zażywać mieszankę ziół wspomagających działanie wątroby. Tak działa między innymi preparat Hepa Vitale. Zawiera on ostropest plamisty, czarnuszkę oraz babkę płesznik. Wszystkie te zioła wykazują pozytywne działanie nie tylko w przypadku regeneracji wątroby, dlatego warto go wypróbować w sytuacji gdy istnieje podejrzenie, że ten organ nie pracuje prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *