Mezoterapia bezigłowa

Kliniki medycyny estetycznej oferują coraz szerszy zakres nieinwazyjnych zabiegów upiększających. Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się mezoterapia bezigłowa. To doskonała alternatywa nie tylko dla mezoterapii igłowej, ale także operacji plastycznych przy użyciu skalpela. Dzięki mezoterapii bezigłowej przez długie lata można zachować młody wygląd i cieszyć się zdrową, jędrną i pozbawioną niedoskonałości skórą.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu w skuteczny sposób można poprawić kondycję skóry. Metoda ta w odróżnieniu od mezoterapii igłowej przebiega bez igieł. Lekarz wprowadza preparat z odżywczymi substancjami pod warstwy skóry przy pomocy specjalnego wałka nabitego igiełkami, które wprowadzane są pod skórę jedynie na taką głębokość, która pozwala skutecznie wprowadzić witaminy i minerały niezbędne do regeneracji skóry. Istotą zabiegu jest fakt, iż w jego trakcie nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, nie ma więc ryzyka powikłań, obrzęków czy chociażby podrażnienia, skóra może być natomiast lekko zaczerwieniona.

Zabieg trwa kilkanaście minut, jest praktycznie bezbolesny i może być wykonywany zarówno na twarzy jak i innych partiach ciała.

To lekarz decyduje jaki koktajl witaminowy zostanie wprowadzony w głąb komórek skórnych, bierze pod uwagę problem, jaki ma zostać zniwelowany.

Najczęściej nie wystarcza jeden zabieg, konieczna jest seria średnio pięciu zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.

 

W jakich problemach pomocna jest mezoterapia bezigłowa?

Najczęściej mezoterapię bezigłową stosuje się w obrębie twarzy, by zniwelować drobne zmarszczki. Duża grupa klientów chce także przy pomocy tego rodzaju zabiegu poprawić po prostu kondycję skóry, sprawić by była jędrna, napięta i odpowiednio nawilżona. Mezoterapia bezigłowa skutecznie niweluje także przebarwienia, na przykład po trądziku oraz płytkie blizny. Na poszczególnych partiach ciała pozwala redukować tkankę tłuszczową, usuwać rozstępy i pomarańczową skórkę.

Mezoterapia bezigłowa jako terapia przeciwzmarszczkowa

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując 5 zabiegów w tygodniowych odstępach a dla podtrzymania efektu mezoterapię można wykonywać raz w miesiącu. Preparaty odżywcze, jakie wprowadzane są w skórę zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy – to właśnie jego zbyt mała produkcja powoduje pojawienie się zmarszczek (włókna kolagenowe zostają osłabione). Co ważne, mezoterapia bezigłowa może być wykonywana także w okolicach oczu, dzięki czemu w nieinwazyjny i bezpieczny sposób można pozbyć się zmarszczek właśnie z tych części twarzy – zmarszczki wokół oczu pojawiają się jako jedne z pierwszych.

Mezoterapia bezigłowa jako terapia antycellulitowa

Aby skutecznie zniwelować cellulit należy wykonać średnio 10-12 zabiegów w tygodniowych odstępach. Dzięki mezoterapii bezigłowej skóra staje się gładka i jędrna. Tym samym sposobem można skutecznie usuwać rozstępy, blizny a nawet ujędrniać biust.

Sprawdź także: http://medicinemag.pl/zespol-marchiafavy-micheliego/

Kto nie może korzystać z zabiegów mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży ani tych, które karmią piersią. Przeciwwskazaniem do wykonywania mezoterapii bezigłowej jest także aktywna opryszczka, stany zapalne skóry wywołane na przykład trądzikiem, otwarte rany skóry, na jakiej miałby być wykonany zabieg. Mezoterapia bezigłowa nie może być też wykonywana u osób cierpiących na epilepsję oraz tych, które posiadają rozrusznik serca bądź borykają się z chorobami żył.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://lifestylemagazyn.pl/

One thought on “Mezoterapia bezigłowa

  1. Pingback: Cıvata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *