Depilacja laserowa – wszystko w temacie

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest depilacja laserowa.
Depilacja laserowa to usuwanie owłosienia laserem. Jest to metoda skierowana przede wszystkim do osób, które mają problem z wrastającymi włosami czy podrażnieniami po goleniu maszynką lub po depilacji depilatorem elektrycznym. Ale nie tylko. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Jak to wygląda? Osoba wykonująca zabieg przykłada głowicę lasera do skóry. Laser wysyła wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę. Impuls laserowy ogrzewa i niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosów. Laser działa na włosy, które są w fazie wzrostu, więc po pierwszym zabiegu jest w stanie usunąć około 30% owłosienia.

Depilacja laserowa koszt

Jeżeli już zainteresuje nas depilacja laserowa w Gdyni – http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/  – cena jest zależna od miejsca, które chcemy wydepilować. Koszty wahają się od 100 do nawet 1000 zł. Możemy również wykupić od razu pakiet kilku zabiegów, wtedy oczywiście pojedynczy zabieg wyjdzie nam taniej.

Opinie

Depilacja laserowa opinie ma z reguły dobre. Oczywiście, nie wymagajmy cudów po jednym zabiegu. Sama korzystam z tego typu usług i uważam, że warto. Usuwanie włosów laserem jest mniej uciążliwe niż regularna depilacja w domu i przynosi długotrwałe efekty.

Kwestia bólu

Wiele osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli. Otóż i tak i nie. Wszystko jest kwestią indywidualną, zależy w dużej mierze od progu bólu danej osoby. Natomiast np. zabieg depilacji laserem diodowym Vectus jest bezbolesny, ponieważ głowica tego urządzenia została pokryta szafirowym szkłem, a ono ma właściwości chłodzące, co jest pewnego rodzaju znieczuleniem.

Efekty

Depilacja laserowa efekty przynosi po serii zabiegów, które należy wykonywać w odstępach czasowych, które wynoszą 4-10 tygodni.
Laserowa depilacja najlepiej radzi sobie z włosami grubymi i ciemnymi – w ich przypadku wystarcza najczęściej 4-6 zabiegów. Włosy jasne, delikatne wymagają większej ilości zabiegów.
Jest to trwała depilacja, jednak należy pamiętać o wykonywaniu zabiegu przypominającego.

Przeciwwskazania

Niestety, depilacja laserowa nie jest dla wszystkich. Przeciwwskazania do depilacji laserowej to m.in.:

 • opalenizna
 • nowotwory
 • wszelakie infekcje w miejscu wykonywania zabiegu (wirusowe, grzybicze, bakteryjne)
 • stosowanie betakarotenu
 • stosowanie samoopalaczy, bronzerów
 • stosowanie leków światłouczulających.

Depilacja laserowa w ciąży również nie jest wskazana.

Przygotowanie do depilacji laserowej

-co najmniej miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, ponieważ mocno opalona skóra niesie za sobą ryzyko oparzenia po depilacji laserowej, powstawania przebarwień lub odbarwień
-miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji ciała metodami, które wyrywają włosy razem z cebulkami (np. depilator elektryczny, wosk)
-dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające
-przez tydzień przed zabiegiem nie wolno stosować peelingów.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu może pojawić się podrażnienie i obrzęk, które najczęściej ustępują po kilku godzinach. Zdarza się jednak, że trwa to kilka dni.
Po depilacji laserowej powinniśmy dbać o skórę i unikać przede wszystkim:

 • dezodorantów
 • peelingów
 • opalania
 • stosowania samoopalaczy
 • gorących kąpieli
 • korzystania z basenu czy sauny.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *