Depilacja laserowa – którą wybrać?

Metod depilacji jest bardzo wiele. Jednak nie jest żadną tajemnicą fakt, że nie każda z nich będzie nam odpowiadać. Wydaje się, że celem depilacji jest przede wszystkim usuwanie zbędnego owłosienia, i nikt nie czerpie zbyt dużej przyjemności, w codziennych rytuałach kolejnego golenia. Podejmujemy się, przecież trudów depilacji, aby mieć gładkie, wolne od zbędnego owłosienia ciało. Zatem idealnie byłoby, gdyby znaleźć metodę, która takie założenie spełnia, i to permanentnie.

Jaka to metoda?

Znana nie od dziś, a nawet nie od wczoraj. Chodzi, oczywiście o depilację laserową. Istnieje kilka technologii laserowych, które stworzone zostały na potrzeby depilacji. Wśród nich, największą popularnością cieszy się Light Sheer oraz laser Vectus. Light Sheer jest starszą technologią, która szturmem zdobyła rynek niezwykle niską ceną pojedynczego zabiegu.

Wykonanie jednego zabiegu, w technologii Light Sheer, na wybraną partię ciała, to kwestia jedynie 99 zł. Co, w porównaniu do wcześniejszych generacji laserów, było i pozostaje ceną niezwykle niską.

Co do skuteczności Light Sheera zdania są podzielone. Niektórzy pacjenci są z zabiegów bardzo zadowoleni, natomiast inni narzekają na brak jego długotrwałej skuteczności. Mówiąc jaśniej – włoski po jakimś czasie odrastają praktycznie całkowicie, a zabieg wymaga odświeżenia.

Kolejną kwestią, w kontekście Light Sheera jest również jego całkowity brak zastosowania, w przypadku włosów jasnych i rudych oraz skóry ciemnej. Na zabieg depilacji w tej technologii nie możemy się również wybrać posiadając ślady letniej opalenizny.

Naukowcy z Uniwersytetu w Harvardzie wyciągnęli wnioski z niedociągnięć Light Sheera, i około 15 lat temu wyprodukowali laser Vectus.

Wszystkie największe bolączki Light Sheera zostały przez jego następcę poprawione, dzięki czemu zabieg depilacji laserowej stał się bezpieczniejszy, szybszy i o wiele bardziej efektywny.

Depilacja laserowa wykonana nową technologią, to jednorazowo koszt około 200-450 zł. Jednak ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia wynosi 4. W przypadku Light Sheer, ilość zabiegów, potrzebnych do uzyskania tego samego efektu, wynosi od 5 do nawet 10.

więcej informacji: http://portaldermatologiczny.pl/choroby-dermatologiczne/przyczyny-zapalenia-mieszkow-wlosowych/

Taka efektywność lasera to zasługa całej masy systemów zaaplikowanych w urządzeniu.

Vectus posiada system automatycznego dobierania odpowiedniej dla pacjenta mocy lasera. Przeprowadzający zabieg kosmetolog, czy lekarz, nie zajmuje się rozpoznaniem, na podstawie oględzin, zawartości melaniny we włosie oraz skórze, tym samym eliminujemy ewentualność niepotrzebnych błędów i niedokładności. Za pomocą czujników maszyna sama dobiera odpowiednie natężenie, zoptymalizowane w taki sposób, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Vectusowi nie jest „straszna” żadna opalenizna. A depilacja laserem, jest przy jego zastosowaniu, dostępna nawet dla osób o karnacji ciemnej, jak również tych posiadających włosy blond i rude.

One thought on “Depilacja laserowa – którą wybrać?

  1. Przede wszystkim trzeba wybrać taką depilację, która nie powoduje zapalenia mieszków włosowych. A nie każdy gabinet dysponuje najnowszymi laserami, więc lepiej zainwestować więcej, żeby potem nie cierpieć i nie szukać dermatologa. Dobra depilacja laserowa to kilka zabiegów i włosy już nigdy nie będą odrastać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *