Depilacja laserowa – zalety depilacji laserem

Obecnie dostępnych jest wiele metod domowej depilacji, które różnią się czasem utrzymywania się zadowalającego efektu oraz możliwościami zastosowań. W zależności od rozległości depilowanego obszaru ciała i indywidualnej wrażliwości skóry, można zdecydować się na usuwanie włosków maszynką do golenia lub depilatorem, zastosowanie ciepłego lub zimnego wosku czy kremów/ pianek do golenia.

Najczęstszymi ograniczeniami tych metod jest bardzo krótkotrwały efekt, jak ma to miejsce w przypadku golenia, możliwość podrażnienia skóry podczas stosowania wosku czy kremu do depilacji, znaczna bolesność zabiegu (wosk lub depilator) oraz ryzyko wrastania włosków pod skórę i rozwoju rzekomego zapalenia mieszków włosowych. Niewątpliwą wadą wszystkich wymienionych metod jest także czasochłonność, wynikająca z dużej częstotliwości powtarzanych zabiegów i żmudnego ich wykonywania. Jak zatem pogodzić kult gładkiego z ciała z licznymi ograniczeniami wymienionych metod? Rozwiązaniem jest bezpieczna, bezbolesna i przede wszystkim trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia – depilacja laserowa.

O depilacji laserowej słów kilka

Istotą depilacji laserowej jest uszkodzenie mieszka włosowego za pośrednictwem zadziałania światła lasera na melaninę, czyli barwnik włosa. Pochłonięcie światła lasera przez melaninę prowadzi do lokalnego zjawiska termicznego, skutecznie niszczącego komórki macierzyste mieszka włosowego. A jak wiadomo – bez mieszka włosowego włos wypada i już nie odrasta. Zatem depilacja laserowa skutecznie usuwa zbędne owłosienie, nie wykazując żadnego działania ogólnego na organizm, a ograniczając swój zasięg jedynie do powierzchni ciała. Gwarancją zadowalającego efektu końcowego i trwałości depilacji laserowej jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Taka konieczność wynika z faktu, iż jedynie włosy w fazie wzrostu syntetyzują melaninę, a zatem są podatne na działanie lasera. Depilacja laserowa powtarzana jest zatem do momentu zadziałania laserem na wszystkie włoski w fazie wzrostu, które nie rosną na ciele w sposób synchroniczny.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bardzo często wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej, cechującym się dużym bezpieczeństwem. Jak w przypadku każdego tego typu zabiegu, o możliwości wykonania depilacji decyduje lekarz po ocenie stanu skóry i owłosienia, przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Sam zabieg z wykorzystaniem lasera umożliwia precyzyjne kontrolowanie zarówno parametrów pracy lasera, jak i zasięgu działania jego światła na skórze. Zastosowanie kremu znieczulającego lub specjalnych głowic chłodzących redukuje odczucie bólu, zaś rekonwalescencja sprowadza się do kilkunastu godzin uważnej pielęgnacji zaczerwienionej i lekko obrzękniętej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *