Jak się pozbyć cellulitu z ud?

cellulit

Niestety w dzisiejszych czasach cellulit jest coraz bardziej powszechnym problemem wśród kobiet. Niezależnie od wieku i tak czy tak przyjdzie na niego czas. Możemy się go spodziewać także niezależnie od naszej postury ciała, czyli niezależnie od tego czy jesteśmy ,, przy kości”, czy też szczuplutkie. Szczególnie problem pojawia się latem i wiosna gdy robi się cieplutko, a my chcemy w pełni korzystać z uroków ciepłego powietrza. Samo wyjście na plażę powoduje u nas dyskomfort, gdy zakładamy bikini i chcemy odkryć swoje ,,krągłości”. 

Może zacznijmy od tego czym tak naprawdę jest cellulit? Zatem jest to zdeformowana tkanka tłuszczowa, która objawia się nierówną i wybrzuszoną skórą, która z kolei przypomina swoim wyglądem powierzchnię skórki pomarańczy. Cellulit występuje zwykle w takich częściach kobiecego ciała gdzie organizm zwykle magazynuje tłuszczyk czyli na udach ale nie tylko bo także na brzuchu czy pośladkach. Należy także wyjaśnić czym jest cellulit a czym cellulitis. Cellulitis to zapalenie skóry i tkanki podskórnej spowodowane bakteriami i może wystąpić w różnych częściach ciała nie tylko na udach. Objawy cellulitisu nie maja nic wspólnego z pomarańczową skórką.

cellulit   Ale dosyć o tym czym jest cellulit i jak go odróżnić. Spójrzmy zatem jak poradzić się cellulitem. Zdrowa dieta sposobem na cellulit? Nie ma nic bardziej oczywistego niż zdrowa dieta. Cellulit można zwalczyć poprzez jedzenie dużej ilości błonnika i produktów pełnoziarnistych. Równie dobrze do zwalczania cellulitu przyczyniają się także owoce i warzywa. Dzięki nim toksyny, które tworzą się w naszym organizmie zostają wydalane, a także zapobiegają grudkowości skóry. Do produktów antycellulitowych możemy także zaliczyć brokuły, tłuste ryby oraz egzotyczne owoce na przykład grejpfruty lub cytryny.

Zwalczajmy także cellulit dużą ilością wody. Jeżeli zwiększymy spożycie wody nasze ciało szybciej zacznie się pozbywać nadmiaru tłuszczy, a w tym tłuszczu przechowywanego w postaci cellulitu. Natomiast brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstawanie skórki pomarańczowej.

Grunt to aktywność fizyczna. Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga. Dlatego tak ważne jest aby zacząć regularnie ćwiczyć. Nie muszą to być nie wiadomo jakie ćwiczenia wyczynowe. Mogą to być codzienne wieczorne spacery, pływanie, bieganie, aerobik czy też joga. Ważne jest to jak już było wcześniej wspomniane, aby ćwiczenia były wykonywane regularnie, dla zwiększenia efektu.

Zanim zaczniesz walkę, zajrzyj: Preparaty na cellulit – Odpowiednie substancje podstawą bezpieczeństwa i sukcesu

Masaże, także są bardzo pomocne w pozbywaniu się cellulitu. Podczas wieczornej kąpieli warto zrobić masaż na przemian ciepłą i zimną wodą. Ma to na celu pobudzenie krążenia krwi w naszym organizmie co z kolei sprzyja usuwaniu cellulitu. Wykonując masaż powinnyśmy zaopatrzyć się z szorstką rękawicę lub myjkę specjalnie przeznaczoną do tego typu masaży. Ważne aby ruchy masażu były koliste, spokojne i odbywały się w kierunku serca. Masaż powinien być wykonywany mniej więcej przez pół godziny dziennie, gdy nasza skóra lekko się zaczerwieni. Powinien być wykonywany codziennie podczas kąpieli do uzyskania lepszego efektu, jednak należy pamiętać aby zrezygnować z niego przed i podczas miesiączki ze względu na obrzmiałość piersi co może doprowadzić do bólu i dyskomfortu podczas masażu.

Ostatnim i najbardziej skutecznym sposobem są różnorakie kosmetyki. Najlepszym kosmetykiem na cellulit na udach będzie krem antycellulitowy. Bardzo dobrym i chwalącym się kremem jest krem Vialise. Pomimo tego, że pomaga on w walce z cellulitem to nadaje skórze elastyczności i ją ujędrnia. Wszystko to jest zasługą naturalnych składników w jego formule. To dobry krem na cellulit, który pomógł setkom kobiet uporać się z uporczywym cellulitem, a dodatkowo pomaga odzyskać jędrność i elastyczność skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *