Cosmelan – co to jest i jak się to stosuje?

Każdy, u kogo chociaż raz pojawiły się przebarwienia na skórze wie, jak trudno się ich pozbyć. Nie jest wielkim problemem, gdy przebarwienia pojawiają się na skórze w mało widocznych miejscach. O wiele gorsza sprawa jest wtedy, gdy ciemnieje skóra na twarzy. W takiej sytuacji szuka się skutecznego i szybkiego sposobu na zlikwidowanie owych przebarwień. Nadzieją na to może być stosunkowo nowy środek jakim jest cosmelan.

Jak działa cosmelan?

W wyniku stosowania cosmelanu powstrzymane zostaje działanie hormonu tyrozynazy. Hormon ten jest odpowiedzialny za tworzenie melaniny, która to jest naturalnym barwnikiem skóry. Melanina występuje u każdego człowieka, a jej ilość zwiększa się po wystawieniu skóry na promienie UV. Przebarwienia pojawiają się natomiast wtedy, gdy produkowana jest jej zbyt duża ilość, nawet po zaprzestaniu opalania.

Sprawdź także: Stres a kondycja skóry

Cosmelan hamuje tę produkcję, przez co jest skutecznym środkiem na przebarwienia o podłożu hormonalnym.

Na czym to polega?

Likwidowanie przebarwień za pomocą cosmelanu to nieinwazyjny zabieg, który wymaga jednakże nieco cierpliwości i czasu. Usuwanie przebarwień cosmelnanem to zabieg medycyny estetycznej, przez co terapię zawsze powinien prowadzić lekarz. Rola lekarza podczas terapii jest bardzo duża.

Na samym początku, należy odbyć spotkanie z lekarzem, który dokładnie zaplanuje terapię. Jest to niezbędne, ponieważ terapia różni się w zależności od tego, jaką karnację ma nasza skóra. Chodzi tu między innymi o to, że dla każdego fototypu skóry czas stosowania cosmelanu jest nieco inny. Ponadto, lekarz musi określić, jakiego rodzaju i jakiego pochodzenia są występujące na skórze przebarwienia.

Dopiero później podejmuje on decyzję, czy terapia cosmelanem będzie w tym przypadku skuteczna.

Po podjęciu decyzji o zastosowaniu cosmelanu, na skórę pacjenta nakłada się maskę. Po kilku godzinach, już po wyjściu z gabinetu lekarskiego, pacjent sam ją sobie zmywa. Czas, przez jaki należy mieć nałożoną maskę również zależy od tego, jaki fototyp skóry posiadamy.

Po usunięciu ze skóry maski, następuje kolejny, o wiele dłuższy etap terapii. W tym miejscu pacjent już sam wykonuje wszystkie czynności, a lekarz służy tylko jako konsultant. Przez kilka tygodniu do kilku miesięcy należy regularnie smarować skórę kremem cosmelan. Ponadto, jeśli skóra jest sucha, warto stosować maści regeneracyjne. Jednakże, zastosowanie jakiegokolwiek środka należy wcześniej skonsultować z lekarzem.

Interesują Cię zabiegi związane z odmładzanie skóry? Sprawdź: Odmładzanie twarzy Gdańsk.

2 thoughts on “Cosmelan – co to jest i jak się to stosuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *