Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?
Uznaje się, że pierwsze kremy przeciw zmarszczkowe powinno zacząć stosować się około 25 roku życia natomiast niektórzy dermatolodzy uważają, że pierwsze zmarszczki (te mimiczne) mogą mieć swój początek nawet około 20 roku życia.
Jedno jest pewne, zagłębienia skóry tego rodzaju powinniśmy zwalczać już od momentu zauważenia pierwszych zmian na twarzy. O ile we wstępnym etapie skutecznym okazują się kremy, zmiana diety czy ćwiczenia mimiczne twarzy to już w zaawansowanym stadium takie metody nie są najlepszym sposobem, po prostu mało skutecznym. Najlepszym sposobem walki ze zmarszczkami u osób, które przekroczyły już 35 rok życia – to właśnie wtedy zmarszczki przybierają postać trwałą i bardzo szybko następuje ich rozwój jest korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.
Te pozwalają uzyskać gładką, pozbawioną defektów twarz bez używania skalpela. Przykładem może być wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym czy ostrzykiwanie toksyną botulinową. Pełny efekt zabiegu widoczny jest już po 7-14 dniach
– mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica, specjalizujący się m.in. w profesjonalnych zabiegach dermatologii estetycznej.
Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd.
Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni – wyjaśnia. Korzystne jest również to, ze zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny a można go powtarzać wielokrotnie. Raz wykonany, daje pełne efekty w okresie około 6 miesięcy.
Jak radzić sobie ze zmarszczkami?
Pojawienie się zmarszczek jest niestety nieuchronne i zauważa się, że te pierwsze występują już po przekroczeniu magicznego wieku 25 lat. Okazuje się, że za sprężystość naszej skóry odpowiada naturalnie występujący kolagen i elastyna. Te, wraz z wiekiem produkowane są w coraz mniejszej ilości powodując mniejsze napięcie skóry twarzy. Nie bez znaczenia jest również mimika naszej twarzy: częste uśmiechy, mrużenie oczu, grymasy twarzy sprawią w końcu, że bruzdy na twarzy staną się nieodwracalne.
Sprawdź także: Kiedy warto odwiedzić reumatologa?
W początkowej fazie walki ze zmarszczkami można stosować domowe sposoby czy nawet jogę twarzy natomiast w późniejszym okresie naszego życia tak łagodne działania stanowczo nie wystarczą.
Właśnie dlatego tak popularne i zresztą uzasadnione stały się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. To między innymi ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową, powszechnie znaną jako botoks.
Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd. Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni – wyjaśnia. Jak widać ogromny rozwój kosmetologii pozwala nam dzisiaj bez używania skalpela zachować młody i zdrowy wygląd oraz cieszyć się zatrzymanym czasem przez długie lata.