Pielęgnacja cery naczynkowej

cera naczyniowa

Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania, ze względu na jej delikatność. Należy stosować specjalnych kosmetyków przeznaczonych do tego rodzaju cery. Pielęgnacja cery naczynkowej to przede wszystkim stosowanie kosmetyków, które nie podrażniają skóry, nie zawierają alkoholu, mięty pieprzowej, kosmetyków, które bardzo się pienią i tym podobnych składników.

Można stosować delikatne peelingi zawierające kwas migdałowy. Jest on najdelikatniejszy, najłagodniejszy, przeznaczony do tego rodzaju skóry wrażliwej. Gdy domowe środki nie będą pomagały warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zabiegi na cerę naczynkową, z których można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej to między innymi:

Laser Varilite

Jest to zabieg przeprowadzany za pomocą lasera. Światło lasera trafia do źródła, w którym pojawiła się problem z rozszerzonymi, popękanymi naczynkami krwionośnymi. Podrażnienia skóry znajdujące się dookoła powstałego problemu ograniczone są do minimum. Podczas tego zabiegu popękane naczynka krwionośne pochłaniane są przez oksyhemoglobinę oraz melaninę. Zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju lasera to doskonałe zabiegi dla cery naczynkowej, która jest bardzo wrażliwa. Należy dbać o nią w szczególny i delikatny sposób. Metoda tym laserem jest skuteczna, bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych.

Laser Harmony XL

Jest to także metoda, w której wykorzystywany jest laser. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu specjalnej głowicy Dye VL. Zabieg ten jest skuteczny, bezpieczny i daje ogromne rezultaty. Wykorzystywane jest do tego celu światło o zakresie 500 – 600nm. Pochłaniane jest przez melaninę i oksyhemoglobinę. Działa na popękane naczynka krwionośne o różnej głębokości. Zabieg zamykania naczynek przy zastosowaniu tej metody cieszy się ogromnym zaufaniem wśród stosujących go osób. Wnika w głąb problemu, zamyka popękane naczynka krwionośne. Sprawia, że skóra staje się piękna, pełna blasku bez defektów.

Głowica Hot-Cold

Jest to zabieg wykonywany za pomocą specjalnej głowicy Hod – Cold. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób z problemem cery naczynkowej. Zabieg polega na stymulowaniu skóry raz ciepłem, a raz zimnem. Metoda ta jest skuteczna, bezpieczna, nie wywołuje podrażnień, skutków ubocznych. Działa w miejscu problemu, nie drażniąc przy tym skóry w obrębie jej uszkodzenia. Wzmacnia skórę, naczynka krwionośne oraz obkurcza je.

Ultradźwięki

Jest to kolejny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą ultradźwięków. Na początku zabiegu podawane jest serum w ampułce. Następnie skóra poddawana jest zabiegom głowicy, która ma za zadanie emitowanie ultradźwięków. Zabieg ten ma na celu wzmocnić naczynka krwionośne, poprawić wchłanianie składników aktywnych.

Cera naczynkowa zbiegi to szeroka paleta ofert medycyny estetycznej. Daje duże możliwości na walkę z rozszerzonymi, popękanymi naczynkami krwionośnymi. Podczas konsultacji i wywiadu ze specjalistą poznamy najskuteczniejszą metodę dla naszej cery.

Cera naczynkowa pielęgnacja to przede wszystkim samodzielne dbanie o codzienną higienę osobistą delikatnej cery, stosowanie odpowiednich, łagodnych, delikatnych kosmetyków. Tego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać systematycznie. Duży komfort daje nam możliwość przeprowadzania tego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych w zaciszu własnego domu.

Warto także oddać, że w wypadku niepewności co do tego który zabieg wybrać, istnieją gabinety kosmetologiczne oferujące darmowe konsultacje. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję wyboru właściwego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *